Bērna raudāšana ir vienīgais veids, kā viņš prot paprasīt no jums to, kas viņam šobrīd ir vajadzīgs. Jūsu mazulis nevar runāt, tāpēc tas ir vienīgais saziņas veids, kuru viņš šobrīd var atļauties. Vecākiem svarīgākais uzdevums ir saprast bērna neapmierinātības iemeslu. Sākotnēji tas var radīt dažas problēmas. Tomēr laika gaitā jūs iegūsiet pieredzi un lieliski pārvaldīsiet “raudāšanas valodu”. Vecākiem ir jāreaģē uz katru bērna saucienu, taču panikai nav iemesla. Bērns, kurš raud, vēlētos šādā veidā pateikt jums daudzas lietas, piemēram:

-Mammu, esmu izsalcis! Raudāšana, kas sākas ar vieglu šņukstēšanu un pēc tam pastiprinās ilgstošā kliedzienā, nav nekas cits kā prasība pēc ēdiena. Pēc barošanas mazulis ļoti ātri nomierinās.
-Mammu, esmu slapjš! Man sāp... ! Jūsu mazulim, iespējams, ir kolikas. Par to liecina caururbjošs sauciens, ko pavada kāju vilkšana uz augšu. Tas ir viens no nepatīkamākajiem raudāšanas veidiem, un to ir grūti nomierināt. Kolikas mazuli var mocīt vairākas stundas, tāpēc raudāšana ilgst kādu laiku.
-Esmu noguris ! Miega nepieciešamība neizpaužas vienkārši raudot. Miegains mazulis ir vienkārši kašķīgs un aizkaitināms. Viņš nomierināsies ar maigu šūpošanos.
Ilgstoša bērna raudāšana ir ļoti nogurdinoša un kaitinoša. Bet šādā situācijā nevajadzētu atstāt bērnu vienu. Centieties nenervozēt, nepadoties emocijām, pieiet problēmai racionāli un izprast bažu cēloni.
Ir vairāki veidi, kā nomierināt mazuļa asaras:
- apmīļojiet mazuli,
- varat pašūpot vai pat padejot ar viņu, uzdziedāt kaut ko,
- Ja jums ir šūpuļkrēsls, izmantojiet to - apsēdieties ar mazuli un pašūpojieties,
- ietiniet mazuli sedziņā,
- ieinteresējiet viņu ar rotaļlietu,
- var veikt vieglu masāžu vai sagatavot siltu vannu.
- ja nav nakts, ejiet ar bērnu pastaigāties.

Atcerieties vienu svarīgu lietu: bērns neraud, lai apgrūtinātu dzīvi saviem vecākiem, viņš ar tiem tādā veidā sazinās.